![Oficial! Liber la împușcat de urși în România! Legea a fost promulgată! 1 urs vanator](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/urs-vanator-150x150.webp)
40 de containere îngropate în cartierele Prundu și Războieni nu vor fi funcționale o perioadă de timp, deoarece mașina pentru ridicat containere are probleme tehnice, pe care furnizorul utilajului a fost chemat să le remedieze. Mașina este în garanție, este o chestiune de timp până la rezolvarea situației.
Societatea Salubritate 2000 SA face un apel către cetățeni să utilizeze eurocontainerele puse la dispoziție și plasate exact în zona platformelor cu containerele îngropate. De semenea, furnizorul a fost contactat pentru remedierea problemelor, iar Salubritatea a oferit alternativă până la remedierea problemei tehnice, piteștenii având în continuare containere unde sa depoziteze.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp