Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Românii care vor să călătorească în Kenya nu vor mai avea nevoie de viză, a anunțat președintele William Ruto. Acesta a declarat că guvernul său a devoltat o platformă digitală pentru a se asigura că tți vizitatorii vor primi în avans o autorizație electronică de călătorie, prin intermediul agențiilor de turism.
CITEȘTE ȘI: SE IEFTINEȘTE ASIGURAREA AUTO OBLIGATORIE ÎN 2024? AFLĂ PENTRU CINE!
„Nu va mai fi necesar ca o persoană din orice colț al lumii să poarte povara de a solicita o viză pentru a veni în Kenya”, a declarat el într-un discurs rostit în capitala Nairobi, cu ocazia unui eveniment de marcare a 60 de ani de independență față de Marea Britanie.
La o conferință din Republica Congo, în octombrie, el a declarat că persoanele din țările africane nu vor mai avea nevoie de viză pentru a vizita Kenya până la sfârșitul anului 2023. Industria turismului joacă un rol vital în economia Kenyei, oferind vacanțe pe plajă de-a lungul coastei Oceanului Indian și safari cu animale sălbatice în interiorul țării.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
