ULTIMĂ
ORĂ

Vești bune! Pensiile se vor plăti mai devreme de Paști

Pensionarii își vor primi, în acest an, pensiile mai devreme, a declarat, vineri, ministrul Muncii, într-o conferință de presă. Violeta Alexandru a spus că în cursul zilei de vineri speră să poată informa pensionarii care încasează pensia pe card că pot ridica banii mai devreme decât în mod obișnuit, conform Mediafax.

„Cu privire la pensii, sper ca în cursul zilei de astăzi (vineri – n.r.) să pot informa pe cei care primesc pensiile pe card că s-au efectuat plățile astfel încât să le poate încasa mai devreme”, a spus Alexandru.

În mod obișnuit, pensiile ajungeau la beneficiari în a doua jumătate a lunii.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.