
ACUM. ACCIDENT înfiorător! Mașini făcute praf și victime încarcerate! Intervine SMURD!
Un grav accident rutier s-a produs în urmă cu puțin timp în localitatea Gârbău, județul Cluj, în urma căruia trei bărbați au fost transportați la unități medicale. Incidentul a implicat două autoturisme, iar două dintre victime au rămas încarcerate, fiind necesară intervenția echipajelor specializate pentru extragerea acestora.
CITEȘTE ȘI: ARGEȘ. Se fac ANGAJĂRI la Primăria Topoloveni! Posturile scoase la CONCURS!
Conform datelor furnizate de autorități, la locul accidentului au fost mobilizate forțe importante de intervenție. Mai exact, au acționat trei autospeciale cu modul de descarcerare, un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) și două ambulanțe SMURD, inclusiv o unitate de terapie intensivă mobilă.
Reprezentanții ISU Cluj au oferit detalii despre starea victimelor și modul în care s-a desfășurat operațiunea de salvare: ”Doi bărbaţi au fost extraşi de către salvatori, ambii fiind conştienţi şi cooperanţi. Aceştia au primit imediat îngrijiri medicale şi au fost transportaţi la spital. De asemenea, a mai primit îngrijiri medicale un bărbat, care a reuşit să iasă singur din autoturismul avariat. La rândul său, acesta a fost transportat la spital”.
Impactul dintre cele două mașini a dus la blocarea completă a traficului pe DJ 108C. În acest context, Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj a indicat mai multe variante de deplasare pentru șoferii aflați în zonă: cei care circulă dinspre Cluj-Napoca către Aghireşu pot utiliza DN 1J înspre Căpuşu Mare – DN 1/E60. Pentru deplasarea dinspre Huedin spre Cluj-Napoca, se recomandă rutele prin DN 1J sau DN 1/E60. O altă alternativă este cea prin autostrada A3, de la Nădăşelu spre Aghireşu.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
