ULTIMĂ
ORĂ

BOMBA momentului în politică! Dominic Fritz a făcut anunțul care schimbă totul: Cine va conduce România după căderea lui Bolojan!

Președintele USR, Dominic Fritz, susține în continuare varianta unui guvern minoritar format din PNL, USR și UDMR, ca soluție pentru ieșirea din blocajul politic actual.

CITEȘTE ȘI: ALERTĂ în Argeș! Mii de oameni rămân în BEZNĂ! Vezi LISTA completă a zonelor afectate!

Această propunere vine în contextul crizei declanșate de demiterea Cabinetului Bolojan.

Liderul USR consideră că această formulă de guvernare este necesară pentru a asigura parcursul de dezvoltare al țării.

Fritz pune accent pe responsabilitatea politcă în fața noilor generații.

”De partea corectă a istoriei. Modernizarea României nu poate fi amânată încă o generație”, a declarat Dominic Fritz, subliniind urgența deblocării situației politice de la București.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.