
Alexandru Rogobete, fost ministru PSD al Sănătății, a lansat critici dure la adresa premierului demis Ilie Bolojan, pe care îl acuză că a blocat procesul de angajare în unitățile medicale.
CITEȘTE ȘI: Veste uriașă pentru toți șoferii! Se face o nouă autostradă în România. S-a dat undă verde chiar acum
Fostul oficial social-democrat susține că Bolojan s-a opus organizării concursurilor pentru ocuparea posturilor vacante din spitale, în ciuda faptului că sistemul de sănătate se confruntă cu o nevoie acută de personal. Potrivit declarațiilor făcute de Rogobete, această decizie a fost menținută deși existau solicitări urgente pentru suplimentarea numărului de angajați în sectorul medical.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
