
Acum! Incendiu devastator într-un bloc! Zeci de adulți și copii evacuați! Intervin pompierii!
Un incendiu a izbucnit joi dimineață într-un apartament situat la etajul 1 al unui bloc, zeci de persoane fiind în pericol. În urma incidentului, 18 persoane, dintre care patru copii, au fost evacuate. La fața locului au intervenit două autospeciale de stingere și o autoscară. Proprietarul apartamentului unde a izbucnit incendiul a fost salvat de pompieri, fiind conștient și primit îngrijiri medicale din partea unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.
CITEȘTE ȘI: Anunț bombă! Șoferii vor scoate mai mulți bani din buzunar din ianuarie! Legea a fost aprobată!
După lichidarea incendiului, intervenția a continuat cu evacuarea celorlalți locatari, din cauza fumului dens care a inundat clădirea. Echipajele au demarat și operațiunile de ventilație pentru eliminarea fumului. Până în acest moment, au fost evacuate 18 persoane, dintre care 14 adulți și patru copii. Incendiul devastator a izbucnit, în urmă cu puțin timp, pe strada Mircea Malaeru din Brăila.
Sursa foto: Ilustrativ!
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
