ULTIMĂ
ORĂ

Diana Șoșoacă, surprinsă dansând îmbrăcată în piscină la școala de vară S.O.S. România! Imagini incredibile!

Diana Șoșoacă, surprinsă dansând îmbrăcată în piscină la școala de vară S.O.S. România! Imagini incredibile!

Diana Șoșoacă a atras din nou atenția după ce a fost filmată dansând îmbrăcată într-o piscină, pe muzică populară și manele, în timpul Academiei de Vară S.O.S. România, organizată în județul Hunedoara. Imaginile apar la doar câteva zile după accidentul rutier în care europarlamentara a fost implicată în București.

CITEȘTE ȘI: Soția lui „Gogu” Covaciu RUPE TĂCEREA după TRAGEDIE de la Câmpulung: „Vom da în judecată! Nu vreau să mai MOARĂ și alți oameni”

În înregistrările distribuite din timpul evenimentului, lidera S.O.S. România apare purtând o rochie albă și un blazer de vară cu glugă, pe care și-l pune pe cap înainte de a intra în apă. La scurt timp, mai mulți susținători, atât femei, cât și bărbați, îi urmează exemplul și intră îmbrăcați în piscină, dansând alături de aceasta.

Într-un alt moment surprins pe filmare, Diana Șoșoacă face gesturi obscene către persoana care o înregistrează și rostește numele unor politicieni, printre care fostul premier Ilie Bolojan și președintele României, Nicușor Dan.

„Chiar dacă eram în spital, tot eram în direct cu voi”

În fața participanților la Academia de Vară S.O.S. România, europarlamentara a vorbit și despre accidentul rutier în care a fost implicată pe 30 iulie, afirmând că nimic nu ar fi împiedicat-o să fie prezentă, măcar online, la eveniment.

„Chiar dacă aș fi fost acum în spital, îmi luam telefonul și tot eram în direct cu voi”, le-a spus aceasta celor prezenți.

Potrivit informațiilor apărute după incident, accidentul s-ar fi produs după ce șoferul autoturismului aflat în spatele mașinii în care se afla Diana Șoșoacă nu ar fi păstrat distanța regulamentară, provocând impactul.

Externată în aceeași zi, a mulțumit personalului medical

După evaluările medicale, Diana Șoșoacă a fost externată chiar în ziua producerii accidentului. Ulterior, aceasta a transmis un mesaj de mulțumire echipelor medicale care au îngrijit-o pe ea și pe fiica sa, Thais.

„Îi mulțumesc Lui Dumnezeu că suntem în viață, atât eu, dar mai ales fiica mea, Thais. Mulțumesc din inimă medicilor, asistentelor, infirmierilor, întregului personal medical și chiar firmei de pază, pentru grija cu totul deosebită cu care m-au tratat și au avut grijă de fetița mea. Au fost extraordinari și le voi rămâne profund recunoscătoare”, a transmis lidera S.O.S. România.

Academia de Vară continuă până pe 4 august

Academia de Vară S.O.S. România a început pe 1 august și se desfășoară într-o localitate din județul Hunedoara, urmând să se încheie pe 4 august. Evenimentul reunește membri și simpatizanți ai formațiunii politice, iar prezența Dianei Șoșoacă a fost marcată de momente care au devenit rapid virale în mediul online.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.