
Doi bărbați au fost arestați preventiv după ce au fost prinși în flagrant în timp ce ridicau un colet sosit din Olanda, care conținea aproximativ patru kilograme de substanțe psihoactive.
CITEȘTE ȘI: ACUM. ALERTĂ în Argeș! Mii de locuitori rămân în beznă 5 ZILE! LISTA LOCALITĂȚILOR afectate!
Potrivit anchetatorilor, coletul a fost monitorizat în cadrul unei operațiuni derulate de autorități, existând suspiciuni că acesta conținea droguri destinate comercializării pe teritoriul României.
Cei doi suspecți au fost reținuți imediat după preluarea pachetului, iar ulterior magistrații au dispus arestarea lor preventivă. Substanțele descoperite au fost ridicate pentru expertiză, iar ancheta continuă pentru stabilirea întregii rețele implicate.
Autoritățile încearcă să identifice atât sursa exactă a coletului, cât și eventualii destinatari finali ai substanțelor interzise.:::
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
