![Valea Oltului: Zeci de foraje geotehnice pentru alunecărilor de teren! Sute de muncitori și alpiniști lucrează 14 ore pe zi! 1 lucrari valea oltului](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/lucrari-valea-oltului-150x150.webp)
Primăria Pitești va supune spre aprobare, în ședința de joi a CL, modificarea și completarea organigramei și statutului de funții ale instituției. Concret, se dorește suplimentarea numărului de posturi în cadrul Direcției Economice-Serviciul Contabilitate cu un post de consilier, clasa I, gradul profesional principal.
Înființarea postului de consilier este posibilă ca urmare a reducerii postului de asistent medical din cadrul Administrației Domeniului Public Pitești. Dacă acest proiect va fi votat de consilierii locali, în următoarea perioadă postul va fi scos la concurs.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp