
Femeia reținută de poliție în cursul zilei de sâmbătă, sub acuzația de aplicare a unor lovituri cauzatoare de moarte, are 70 de ani și este din Rătești. Într-un exces de furie generat pe fondul consumului excesiv de băuturi alcoolice, aceasta a luat cuțitul de pe masă și și-a înjunghiat soțul în vărstă de 77 de ani. Totul s-a întâmplat sâmbătă, în jurul prânzului. Cei doi erau cunoscuți în localitate ca formând o familie din care nu lipseau certurile din cauza consumului de băuturi alcoolice.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
