
O tragedie a avut loc în cursul zilei de 26 iunie la un cunoscut ștrand din București, unde o fetiță în vârstă de doar șapte ani și-a pierdut viața. Potrivit informațiilor publicate de stiripesurse.ro, minora s-a înecat în piscină, la o distanță mică de locul în care se aflau părinții săi.
CITEȘTE ȘI: Veste uriașă pentru toți șoferii! Se face o nouă autostradă în România. S-a dat undă verde chiar acum
Copila s-ar fi îndepărtat de masa la care se afla familia sa pentru a intra în apă, însă anchetatorii urmează să stabilească dacă aceasta a avut sau nu acordul adulților pentru a face acest lucru.
Alarma a fost dată de ceilalți oameni prezenți la locație, care au observat trupul fetiței plutind la suprafața apei. Deși a fost scoasă imediat din bazin și i s-au aplicat manevre de resuscitare, eforturile salvatorilor au fost în zadar, iar decesul a fost declarat la fața locului.
Cazul a fost preluat de către procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul București (PTB). Aceștia au deschis o anchetă și efectuează cercetări amănunțite pentru a elucida toate circumstanțele și modul în care s-a produs tragicul incident.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
