![Moartea unui băiețel de 2 ani stârnește furie! Părinții acuză medicii de neglijență! „Părul blond i-a mai rămas, în rest s-a învinețit complet!” 1 baietel mort spital timisoara](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/baietel-mort-spital-timisoara-150x150.webp)
Șofer pericol public pe străzile din Pitești! A băgat spaima în oameni!
În ziua de 27 martie, polițiștii Biroului Rutier Pitești au depistat un bărbat de 48 ani, din Pitești, care conducea un autoturism pe str. Calea Craiovei din Municipiul Pitești, având un comportament agresiv prin efectuarea unor manevre de frânare bruscă, în mod nejustificat, de natură a intimida alți participanți la trafic.
CITEȘTE ȘI: CONSTRUCȚIA AUROSTRĂZILOR DIN ROMÂNIA – LA LIMITA BLOCĂRII! MOTIVELE SUNT IREALE!
Ca urmare a abaterii constatate, cel în cauză a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 660 de lei, conform OUG 195/2002R privind circulația pe drumurile publice, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 30 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp