![Umbrărescu bate record după record! S-a întâmplat pe șantierul autostrăzii! 1 umb santier](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/umb-santier-150x150.jpg)
Câmpulungean găsit mort în ștreang! Astăzi, chiar de ziua lui, disperarea l-a făcut pe bărbat să renunţe la lupta cu boala şi şi-a pus ştreangul de gât în Câmpulung.
Bărbatul în vârstă de 78 de ani s-a spânzurat între casele din curte, situate pe strada Eroilor, nr.2. A fost găsit de dimineață de familie și tot aceștia au sunat la 112 crezând că îl mai pot salva. Cadrele medicale nu au putut decât să constate decesul.
De-a lungul timpului bărbatul a mai avut mai multe tentative de suicid, însă a fost salvat.
La fața locului a ajuns un echipaj al Poliţiei Câmpulung, dar şi cadrele Ambulanţei. Aceştia din urmă au constatat decesul. Criminaliştii musceleni au demarat cercetările în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs acest eveniment.
Trupul neînsufleţit al bătrânului a fost ridicat şi transferat la Serviciul de Medicină Legală în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.
sursă – Ziarul din Muscel
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp