ULTIMĂ
ORĂ

Ca în fiecare an, copiii de la Palatul Copiilor Pitești au desfășurat activități cu ocazia ,,22 martie – Ziua Mondială a Apei”.

Ca în fiecare an, copiii de la Palatul Copiilor Pitești au desfășurat activități cu ocazia ,,22 martie – Ziua Mondială a Apei”.
Zeci de elevi s-au întâlnit aici să ne transmită nouă, adulților, gândurile lor sincere și îndemnul de a proteja și a păstra apa curată pentru generațiile următoare. Toate gândurile și dorința lor de viață le regăsim în expoziții cu desene, picturi, machete, afișe pe calculator, colaje, articole informative, postere, materiale publicitare, creații literare despre apă și importanța ei pentru viață, utilizând mesaje cheie pentru Ziua Mondială a Apei 2024.
Priviți-le fețele vesele și zâmbetele sincere pe care le au, pentru că se știu protejați.
Să păstrăm apele curate și să nu îi dezamăgim! Ei sunt viitorul nostru!

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.